סדנאות והרצאות

למה לעשות מכל דבר סיפור? סטוריטלינג

על פי עיתון "פורבס" כל רעיון או אינפורמציה ייקלטו פי 11 יותר טוב אם יהיו חלק מסיפור. הרבה אנשים ששומעים שאני עוסקת בסיפורים אומרים לי אחד משני דברים: 1. אין לי סיפור 2. אני לא יודע/ת לספר. בכל סדנא אני שמחה לגלות שיש לכולם סיפורים, ושאפשר ללמוד לספר. בעולם שלנו, לא רק אפשר, אפילו צריך.

בהרצאה חד פעמית או בסדנא אינטימית ותהליכית נבין מה הופך אינפורמציה לסיפור ומה הופך סיפור לסיפור טוב. נעבוד על מבנה, הגשה וצורות שונות לסטוריטלינג. באופן חוויתי ודינמי נתרגל בעצמנו או נראה דוגמאות על הבמה ונצא עם ארגז כלים לבניית סיפור אפקטיבי ושכלול היכולות האישיות שלנו כמספרים.

פורמט: אפשרי כהרצאה פרונטלית, כסדנא שתכלול התנסות מעשית או כעבודה פרטנית בליווי אישי.

כל העולם במה

בכל זירה מקצועית ואישית אנחנו צריכים לתקשר עם אנשים אחרים, מה לעשות. לפעמים זה לא דבר קל להשיג שיתוף פעולה או לנהל צוות. הסדנא משפרת מיומנויות ומעניקה כלים לתקשורת אפקטיבית דרך כלים מעולם התאטרון והאימפרוביזציה. כלים כמו קריאת טקסט וסאבטקסט, שימוש בשפת גוף, עבודה בהקשבה לפרטנר.

חוץ מזה שזה חשוב, זה גם מצחיק, שזה אפילו יותר חשוב. הסדנא מתאימה לאוהבי הבמה כמו גם לחוששיה. הנושא יכול להיבנות גם סביב נושא ייעודי או צורך כמו הכרות, ניהול תהליך סיום, מפגש עם האחר ועוד.

פורמט: אפשר לקיים כסדנא מעשית ואפשר לקיים כהופעה בשיתוף הקהל בשילוב שחקנים נוספים עבור קהלים גדולים.

עמידה מול קהל

מסתבר שזה הפחד הנפוץ בעולם המערבי. יותר מעכבישים, יותר מפחד מוות, יותר מהפחד לרוקן את המקרר אחרי הרבה מידי זמן. כמעט לכולנו, כולל  ואולי במיוחד אנשים שמופיעים הרבה, יש יחסים מורכבים עם הבמה. החדשות הטובות- אפשר מאוד מאוד להשתפר בזה.

נעבוד על ה"מה " ועל ה"איך". על מבנה אפקטיבי להרצאה, פתיחה וסיום ומגייסים, על מסרים ברורים, ועל ההגשה- עבודת הגוף והקול, התקשורת עם הקהל.

פורמט: אפשר לקיים כהרצאה פרונטלית וחוויתית עבור קהלים גדולים, כסדנא התנסותית עבור קבוצות קטנות יותר או בעבודה פרטנית בליווי אישי. ניתן לבנות אירוע בסגנון "Ted" לארגון.